آگهی رایگان
صفحه اصلی

درباره ما

ثبت شکایت

قوانین

ثبت نام

تعرفه آگهی ویژه

تماس با ما
امروز ، يكشنبه 19 ارديبهشت 1400
درج آگهی رایگان
 

میخواهید کالا یا خدمات خود را به دیگران معرفی کنید؟
همین حالا در سایت آگهی ایران ثبت نام کرده و آگهی خود را بصورت رایگان درج نمایید.

ایمیل :
رمز :
مرا بخاطر بسپار

لینک های متنی
 
  نماد اعتماد
   

  سلولیت درمانی

  سلولیت درمانی
  سلوليت
  كليات:
  هر چند تا سالها پيش سلوليت به عنوان يك مشكل زيبايي، ‌بسيار كم اهميت تلقي مي شد و بسياري از متخصصين حتي از ورود به اين بحث خودداري مي كردند ولی ‌امروزه، با توجه به تحقيقات فراواني كه در خصوص پاتوفیزیویولوژي اين پديده صورت گرفته است،‌ سلوليت به يكي از مباحث اصلي حوزه پوست وزيبايي بدل شده و ارائه مقالات علمي و كتب رفرانس گوناگونی را در اين زمينه بدنبال داشته است. البته علل این موضوع را باید، علاوه بر رشد و تمايز روزافزون علم و تكنولوژي، در عادات زندگي مدرن، كه روند شكل گيري سلوليت را تشديد مي بخشد و نيز در فرهنگ جهاني امروز، كه به زيبايي اندام اهميت مي دهد، نیز‌ جستجو نمود. ولی آنچه اختصاص اين شماره از نگاه مهر را به موضوع سلويت موجب گرديد‌ رويكرد هاي نوین علمي و تخصصي در تعريف،‌ شناسايي،‌ تشخيص و درمان سلوليت و نیز ارائه تجهیزات جدید در درمان سلوليت ازجمله؛
  تكنولوژي shock wave therapy است، كه در ادامه بحث به آنها پرداخته خواهد شد.
  تعريف:
  اولین بار در دهه 1920 سلوليت به عنوان يك ظاهر پوست ناپسند توضيح داده شد. در همان دهه سلوليت به عنوان بيماري هيپودرم با مشخصه نواحي متورم و افزايش ميزان چربي نیز مطرح گردید. در دهه هاي بعد اين بيماري با مشخصات دقيقتر و نام هاي ديگري شامل عناوین زیر تعريف شد:
  1.orange peel syndrome
  2.cottage cheese skin
  3.the mattress phenomenon
  4.hail damage
  5.adiposis edematosa
  6.dermopanniculosis deformans
  7.status protrusus cutis
  8.gynoid lipodystrophy
  9.Nodular liposclerosis
  10.Hydrolipodystrophy
  11.Cellulitic hypodermosis
  12.Cellulitic dermohypodermosis
  13.Panniculitis of dermis
  14. …
  البته توجه به اين نكته هم لازم است كه واژه cellulite را بايد متفاوت از واژه cellulitis، كه در پزشکی به عفونت و التهاب بافت نرم اشاره دارد، معنا نمود و متأسفانه هر دو واژه به غلط در زبان فارسی به صورت سلولیت ترجمه شده اند که باعث ایجاد ابهام می شود . به هر حال اين بيماري با هر واژه اي كه تعريف شود، به شرايطي اشاره دارد كه در آن پوست (به ويژه در خانم ها) به علل مختلف و با روند فيزيوژيك شناخته شده،‌ در نواحي چون ران،‌ باسن و پهلوها، ‌ظاهري به شكل پوست پرتقال به خود مي گيرد. این شرايط در ابتدا محدود و بي خطر است ولي در مراحل پيشرفته با اختلال گردش خون و ايجاد نواحي متورم، سفت و دردناك همراه بوده و می تواند منجر به ایجاد شرایط غیر قابل برگشت گردد.
  قبل از پرداختن به پاتوفيزيولوژي سلوليت لازم است يه يك نكته حائز اهميت، يعني تفاوت چاقي و سلويت نيز اشاره شود:‌
  چاقي؛ عبارت است از افزايش وزن همراه با تجمع چربي (بيشتر در نواحي شكم)، بدون درد و نا صافي پوست در نواحي مختلف بدن كه در هر دو جنس بصورت يكسان بروز مي كند و با رعايت رژيم غذايي قابل درمان است.
  سلوليت؛ عبارت است از تجمع چربي، بعضاً بدون افزايش وزن،‌ در نواحي خاصي از بدن به همراه تغييرات بافت همبند و ظاهر ناهموار (پوست پرتقالي) كه بيشتر در زنان بروز مي كند و تنها با رژيم درماني بر طرف نمي گردد. در حقیقت سلوليت علاوه بر چربي شامل تجمعی از مواد زائد، مولکول های آب، مواد معدنی، ویتامین ها است که از نظر ظاهری به صورت لبول تظاهر می یابد و حاوی تغییرات PH و دما در بافت است.
  علل سلوليت:‌
  همانگونه كه اشاره شد سلوليت بيشتر در زنان و به ندرت در مردان بروز مي كند و تقريباً 90% زنان در هر وزن بدنی دچار اين عارضه هستند. علل اين عارضه را باید در دو گروه مد نظر قرار داد:
  گروه اول: فاکتورها ی زمینه ای و عوامل مشترک که در بروز سلولیت در هر دو جنس بطور یکسان موثرند.
  گروه دوم: عوامل ناشی از تفاوتهای فیزیولوژیک و هورمونال زنان که آنها را با نسبتی بیش از مردان مستعد ابتلاء به اين عارضه می نمایند.
  گروه اول یا فاکتورهای زمینه ساز:
  - عوامل نژادی: مثلا زنان سفيد پوست بيشترين استعداد ابتلاء به سلوليت را نشان مي دهند.
  - پیشینه خانوادگی مانند سندرم هاي ارثي غدد آندوكرين
  - ساختار اندام و اختلالات ارتوپدیک مانند تغييرات ستون فقرات و ...
  - عدم تعادل هورمونی
  - بي اعتدالي رژیمی مانند بي اعتدالي در قند، چربي و ...
  - بیماریهای گوارشی
  - وزن و سن
  - اختلالات روحی و بیماریهای روانی بويژه افسردگي
  - وضعیت فعالیت جنسی فرد
  - Lifestyle: عادات كار، زندگي،‌ خواب، تعطيلات و ورزش
  - فشارهای بیرونی: مانند لباس های تنگ و کشی که ممكن است به عنوان فاكتوری برای شروع سلوليت نوع هیپوکسیک محسوب شوند.
  - عفونت: بويژه عفونت هايي كه با تغييرات بافت همبند و فيبروز همراه باشند.
  - استعمال دخانیات: كه به طور مشخص در كاهش جريان خون بافت زير جلدي موثر است.
  - مصرف کنتراسپتیوها كه به دلیل وجود استروژن موجب ایجاد و تشدید بروز سلولیت می گردد.

  گروه دوم یا فاکتورهای فیزیولوژیک

  - ميزان چربي بدن زنان حدود دو برابر مردان است. ( 24 درصد وزن
  زنان را چربي تشكيل مي دهد در حاليكه اين نسبت در مردان حدود 11 درصد است) سلوليت با تجمع چربيها در حفرات موجود در بافت هيپودرم شروع مي شود و اين در حالي است كه حجم اين حفرات در زنان بسیار بيشتر از مردان بوده و همانگونه که در تصویر قبل قابل ملاحظه است آرایش دیواره ها ی بافت همبند و حفرات موجود در هیپودرم در مردان بصورت لوزی یا مورب و در زنان بصورت استوانه ای است.
  - تغييرات هورموني تاثير بسزايي در تجمع چربيها در بافت هيپودرم دارد. این در حالی است که ميزان هورمون استروژن در زنان؛ در شروع بلوغ، در حاملگي، در دوران قاعدگي و نیز با مصرف كنتراسپتيوها، افزایش مي يابد. همچنین، هورمون استروژن خود یک عامل ذخيره كننده چربي در حفرات بافت هيپودرم است و یکی از دلایل افزايش تجمع چربی در دوران حاملگي است.
  - در سطح سلول های چربی (آدیپوسیت ها) گيرنده هاي آلفا فرآيند ليپوليز را متوقف کرده و گيرنده هاي بتا موجب تحریک فرآيند ليپوليز می شوند. ميزان توزیع اين گيرنده ها تا قبل از سن بلوغ در بدن زن و مرد یکسان است. در حالیکه در زنان با شروع سن بلوغ میزان توزیع گيرنده هاي آلفا در نواحي هيپ (باسن)، به ميزان پنج الي شش برابر نسبت به گيرنده هاي بتا افزايش مي يابد که این فرآیند در جهت آماده سازی لگن برای حاملگی و زایمان ایجاد شده و نیز موجب ایجاد برآمدگی های زیبایی شناختی پیکر زن می گردد. جدول زير تفاوت ميزان پخش شدگي آنها را در بعد از سن بلوغ در زنان نشان مي دهد:
  Receptors distribution

  Location Alpha receptors Beta receptors
  Women hip 890 ± 86 130 ± 25
  Abdomen 540 ± 49 180 ± 30
  Visceral fat 220 ± 30 190 ± 40
  تئوری جدید تشکیل سلولیت
  امروزه اعتقاد بر این است که سلولیت حاصل تغییرات بیوشیمیایی و متابولیک متعددی است که بر ماتریکس بینابینی (Interstitial matrix) یا بافت همبند تأثیر می بخشند. بخشی از این تغییرات عبارتند از :
  - تغییر PH محیط
  - افزایش رادیکال های آزاد در بافت
  - تغییر در دما
  - تغییر در احیای اکسیداتیو
  - استاز لنفاوی
  در حقیقت رویداد اصلی در ایجاد این فرآیند پیشرونده در ماتریکس بینابینی یا ماتریکس خارج سلولی
  (Extra Cellular Matrix-ECM) اتفاق می افتد.
  ECM محیطی است که فضای اطراف سلول ها را مانند شبکه ای فراگرفته و موجب ارتباط بین سلول ها و محیط خارج سلولی به ویژه جریان خون و لنف میکروسکوپی می شود و شامل اجزای مختلفی است که در شکل زیر قابل مشاهده هستند:

  بدنبال تغیرات فوق که در ECM پدیدار می شود در مراحل اولیه تشکیل سلولیت تغییر در اجزاء ECM نیز مشاهده می گردند که عبارتند از:

  1. تغییر در فیبروبلاست ها و پل های ارتباطی آن و در نتیجه کاهش کلاژن، الاستین و کلیکوآمینوگلیکان ها (GAGs)
  2. رسوب منوساکارید ها، مواد زائد، پروتئین و ویتامین ها
  3. استاز لنفاوی و در نهایت تبدیل ECM از حالت محلول به ماده ی ژله ای (Solution to Gel Conversion)
  این تبدیل خود باعث ایجاد تغییرات جدید از جمله افزایش اسیدیته، افزایش رادیکال های آزاد، کاهش جریان خون و لنف، اختلال عملکرد فیبروبلاست ها، آدیپوسیت ها و آکسون های عصبی می گردد و در نهایت یک عدم تعادل لیپوژنز- لیپولیز پایدار در آدیپوسیت ها ایجاد می شود و منجر به ایجاد لیپوادم خواهد گردید.
  تشكيل سلوليت
  سلوليت فرايند تغيير شكل بافت همبند است كه بطور تدريجي شروع شده و به فيبروز بدون التهاب ختم مي شود. روند کلی آن بدین ترتیب است:

  با تجمع چربیها و بزرگ شدن حفرات در بافت هیپودرم، فشار بر روی عروق لنفي و مويرگ هاي اطراف افزایش یافته و منجر به اختلال تخليه لنف و جريان خون در موضع مي گردد تا جاييكه در بعضي نقاط جريان خون و لنف به طور كامل قطع مي شود. به دنبال آن مواد زائد حاصل از متابوليسم در آنها افزايش يافته و ضمن تغيير شيميايي محيط،‌ در ديواره هاي آنها رسوب مي نمايند. همچنين منافذ جداره عروق گشاد شده و موجب تراوش آب، پلاسما و پروتئين ها به حفره های بينابيني و نهايتاً تورم موضع و غليظ شدن فزاينده مايع ميان بافتي مي شوند.‌
  عوامل فوق با كاهش شديد متابوليسم و مبادلات حياتي در موضع همراهند.
  بنابراين بافتهاي فيبري نيز فيبروزه شده و گره هاي چربي را بطور كامل encapsulate مي كنند. پديده فوق باعث مي شود كه دسترسي بدن به بافت سلوليت غير ممكن بوده و استفاده از رژيم هاي لاغري و ورزش نیز در برداشت چربي از بافت سلوليت ناموفق باشند.
  فقدان خاصيت ارتجاعي طبيعي و تورم ناشی از تجمع چربی، آب و مواد زائد،‌ حالتي را بوجود مي آورند كه به orange peel skin (ظاهر پوست پرتقالي) شناخته می شود بطوريكه كشيدن، نيشگون گرفتن و صاف كردن چين ها دردآور و غير قابل تحمل مي گردد.
  پس بطور كلي شكل گيري سلوليت يعني:

  o تجمع چربي در سلولهاي چربي
  o كاهش و توقف تخليه لنفي و جريال خون مويرگي
  o افزايش مواد زايد و سمي حاصل از متابوليسم
  o كاهش متابوليسم و تبادلات حياتي
  o افزايش تورم بافتي و فيبروزه شدن بافت همبند

  انواع سلوليت:
  طبقه بندي هاي مختلفي براي سلوليت ارائه شده است. برخي ها آن را بر اساس قوام و سفتی بافت مبتلا و برخي دیگر آن را بر اساس پاتولوژی موجود در بافت به انواع mixture, fatty, fibrous, oedematous و Vascular طبقه بندي مي كنند. ولی نورنبرگ و مولر یک طبقه بندي كاربردي بر اساس ميزان پيشرفت سلوليت ارائه داده اند که می تواند در تشخيص و تنظيم برنامه درماني بيماران موثر باشد.
  در مقیاس نورنبرگ و مولر سلولیت با انجام pinch test یا انقباض عضلات در حالت ایستاده به شرح زير طبقه بندي مي شود:‌
  مرحله صفر: هيچ گونه تغييري در سطح پوست ايجاد نشده است.
  مرحله اول: پوست در حالت ايستاده و خوابيده صاف است ولي در pinch test و انقباض عضلات داراي نا صافی است.
  مرحله دوم: ظاهر پوست پرتغالی در حالت ايستاده قابل مشاهده است.
  مرحله سوم:‌ علائم مرحله دوم همراه با نواحی فرورفته و برآمده و نیز ندول های سلولیتی وجود دارد.
  مرحله چهارم: ظاهر پوست مانند سطح تشك است و توده هاي بزرگ، سفت و متعدد (ماکروندولها) در زير پوست نمایانند.كه ممكن است دردناك. بوده و بیشترین میزان فرورفتگی و سفتی قابل مشاهده است.


  تشخيص سلوليت:
  براي تشخيص وضعیت سلوليت و علل و زمینه های شکل گیری آن و نیز طبقه بندی آن مي توان از روش هاي زیر بهره برد:‌
  1- معاينه كلينيكي عمومي شامل:‌
  - معاينه كامل ساختار و وضعيت بدن بيمار.
  - بررسي تغييرات احتمالي اسكوليوز كه ممكن است به بيماريهاي كليوي يا كبدي منجر شده باشند.
  - بررسي تغييرات ساختار احشاء و لمس شكمي.
  - معاينه قلب و گردش خون و ضربان خون.
  - معاينه وضعیت عروقی و لنفاوی بيمار.
  - معاينه اختصاصي و موضعي نواحي سلوليت شامل بررسی و طبقه بندي نواحي سلوليت بررسي lipoedema, edema و lipodistrophy
  *معاينات فوق بايد روي محلی مانند پله انجام شود و بيمار بايد پابرهنه باشد.
  - بررسي وضعيت اضافه وزن و چاقي.
  انجام آزمايشات‌CBC، قند، چربي ها و الكتروليت هاي سرم،‌ عملكرد كليه و كبد و در صورت
  چاقي و LIPOEDEMA، آزمايشات تيروئيدي، آزمایشات هورمونی و اندازه گیری ادرار 24
  ساعته.
  Digital ultrasound : یک تکنولوژی پیشرفته و غیر تهاجمی با استفاده از اولتراسوند با فرکانس بالا (High frequency) است که می تواند پوست و ضمائم آن و همچنین ناحیه زیرجلد را به دقت مورد بررسی قرار دهد.

  Ecodoppler: در این روش با استفاده از روش اکوگرافی داپلر جریان خون منطقه مورد بررسی قرار گرفته و استاز ایجاد شده قابل مشاهده خواهد بود.
  Thermography: در این روش بر اساس اندازه گیری و ثبت دمای بافت می توان مناطق فعال و غیر فعال را از یکدیگر افتراق داد. چون در سلولیت متابولیسم منطقه کاهش می یابد روش ترموگرافی می تواند یکی از روش های تشخیصی مناسب قلمداد گردد.

  Videocapillaroscopy: در این روش عروق میکروسکوپی بافت مورد مشاهده و بررسی قرار گرفته و امکان مقایسه قبل و بعد از درمان در این روش فراهم است.

  درمان سلوليت:
  مكانسم درمان با توجه به پاتوفیزیولوژی تشکیل سلولیت یعنی تجمع چربي ها در سلولهاي چربي، كاهش و توقف جريال خون و لنف، افزايش مواد زائد و سمي حاصل از متابوليسم، كاهش متابوليسم و تبادلات حياتي و در نهایت ورم و فيبروز بافت همبند، مؤثرترین روش درمانی روشی است که به برگشت و تبدیل بافت سلولیت به بافت سالم کمک نماید.
  متأسفانه درمان سلولیت به تنهایی توسط رژیم غذایی و نیز فعالیت بدنی ممکن نیست و بنا به دلایل فوق بهره گیری از یک تکنولوژی به همراه عدم تعادل در دریافت و مصرف انرژی می تواند نتایج رضایت بخشی ار برای مبتلایان به همراه داشته باشد.
  شایان ذکر است همراه سازی همه روشها و سیستم های درمانی با رژيم درماني و ورزش، نتایج آنها را فوق العاده موثر و رضایت بخش می نماید و به جرات می توان گفت بدون این همراه سازی انتظارات درمانی محقق نمی گردد.
  به دیاگرام مکانیسم پیشرفت و درمان سلولیت توجه فرمایید:

  متدهاي درماني متداول در درمان سلوليت:
  درمان سلولیت شامل طیف وسیعی است که از رژيم درمانی تا انجام جراحی های مختلف متفاوت خواهد بود. به طور کلی درمان های لاغری به دو روش درمان های موضعی و روش های کاهش وزن تقسیم می گردند:
  1.روش های کاهش وزن:
  a.رژیم غذایی
  b.ورزش و فعالیت بدنی
  c.داروهای لاغری
  d.اعمال جراحی دستگاه گوارش که به منظور کاهش دریافت و جذب مواد غذایی می شوند مانند Gastric Bandage،
  بالون های داخل معده و روش Bypass روده
  2.تکنولوژی های درمان موضعی سلولیت:
  a.رولر- وكيوم – ماساژ
  b.اولتراسوند
  c.ليزرهاي كم توان
  d.سيستم RF
  e.الكتروتراپي
  f.مزوتراپی
  g.کربوکسی تراپی
  h.تكنولوژي جديد Acoustic Wave Therapy (AWT)
  در ادامه بحث، پس از نگاه اجمالي به هر كدام از متدهای ياد شده، به معرفي تكنولوژي جديد wave therapy Acoustic خواهيم پرداخت.

  a.رولر- وكيوم- ماساژ
  ساختار این سیستم ها اغلب شامل یک پمپ وکیوم است که به یک کنترولر دیجیتال سپرده شده است. میزان و شکل موج وکیوم آن توسط یک نرم افزار ویژه تنظيم و به نحو ‌‌‌‌‌‌‌‌دلخواه درمانگر به موضع مورد نظر اعمال می گردد. اپليكاتورهاي اعمال وکیوم، در شکل‌ها و اندازه‌های گوناگون، مطابق با ساختار آناتومیکی بدن، طراحي شده‌اند تا در همه قسمت‌های بدن مورد استفاده قرار گيرند.
  در داخل تعدادي از اپليكاتورها گردونه‌هايي(Rollers) تعبیه شده است که وقتی پوست توسط وکیوم به داخل حفره مكش می‌شود و در لابه‌لای گردونه‌ها قرار می‌گیرد، چرخش گردونه‌ها ماساژ اضافه‌ای را به بافت اعمال می‌نماید این قابليت تاثير این سیستم‌ها را به نحو قابل توجهي افزايش مي دهد.
  ساختمان و عملکرد گردونه‌ها در سیستم‌های مختلف متفاوت است. در برخی از آنها از غلطک و در برخي از گردونه استفاده مي‌شود. همچنين در برخي از آنها غلطک ها توسط موتورهای الکتریکی به چرخش در‌می‌آید ولی در برخی از آنها حرکت اپليكاتور روی پوست موجب چرخش غلطک ها می‌شود. در نوع جديدي از آنها ساختار اپليكاتورها به شكلي است كه چين پوستي به صورت شعاعي در اپليكاتور مكيده مي‌‌شود.
  اين نوع ساختار به تكنولوژي (RDT) Radial endo Dermo Therapy معروف شده است. مزاياي اپليكاتورهای RDT نسبت به اپليكاتورهاي خطي يا Liner اين است كه ضمن حركت در تمامي جهات و اعمال ماساژ شعاعي و نیز کاهش عوارضی مانند کبودی و درد، تاثير بهتري در بهبود جريان خون و لنف بافت دارند.
  مكانيسم عمل اين سيستم‌ها به نحوه اعمال وكيوم بستگي دارد. براي اين كار از یک نرم افزار تخصصي درماني استفاده مي‌شود اين نرم افزار میزان و شکل موج وكيوم را طوری تنظیم مي‌نمايد که اعمال آن در موضع موجب افزایش جریان خون مویرگی، درناژ لنفی، افزایش متابولیسم، کوچک شدن سایز سلولهای چربی، تحریک فیبرها و افزایش خاصیت الاستیستی بافت همبند می‌گردد. عملكرد غلطکها نيز، به ويژه (‌در انواع جديد سيستم RDT) موجب تقويت اثرات فوق مي‌شوند.
  هر چند سیستم‌های رولر وکیوم، صرفا برای مقابله با مقاومت سلولیت در مقابل درمان‌های متداول طراحی شدند ولی امروزه این سیستم ها کاربردهای فراوانی در پوست و زیبایی و نیز مواردی مانند ایجادRelaxation و تسكين درد دارند. در زیر اثرات اصلی، تظاهرات فیزیولوژیک، کاربردهای زیبایی و درمانی این سیستم ها خلاصه شده است:
  A
  a.Distension of the capillary endothelia
  b.Increase in body metabolism
  c.Elimination of lipids form the depots
  d.Thermal regulation
  e.Improvement of the immunity
  f.Change in matrix PH-into alkaline.

  B
  a.Reduction of edema
  b.Cellulite reduction
  c.Reshaping of the silhouette(toned and shaped curves)
  d.Improvement in skin quality and texture(coetaneous resurfacing and skin rejuvenation)
  e.Reduction of the facial wrinkles
  f.Improved skin tone on the neck.
  C
  a.Edematic phase of cellulite
  b.Fibrous phase of cellulite
  c.Scarring phase of cellulite
  d.Reduction of facial wrinkles
  e.Stretch marks
  f.Obesity (body reshaping)
  D
  a.Degenerative diseases of the spine
  b.Degenerative rheumatism
  c.Sport injuries
  d.Decreased blood and lymph circulation
  e.Osteoporosis
  f.Detoxication of the organism
  g.Fresh scars
  h.Keloids.
  b.الكتروتراپي
  الکتروتراپی یعنی کاربرد جریان الکتریکی برای اهداف درمانی. تاریخچه آن به سال 1786 برمی‌گردد که براي اولين بار گالوانی عصب و عضله یک قورباغه را با بار الکتریکی تحریک نمود. در روش الكتروتراپي، جریان الکتریکی از سطح پوست اعمال و از اثرات فیزیولوژیک آن در بافتها در جهت درمان بیماری‌های مختلف استفاده می‌شود. مکانیسم الکتروتراپی بر اساس تشكيل و انتقال پیام‌های عصبی در سیستم عصبی بدن پايه‌ريزي شده است.
  همانگونه که می دانید پیام‌های عصبی بوسیله پتاسیل عمل(Action Potential) انتقال مي‌يابد و می توان با قرار دادن یک فیبر عصبی در میان دو قطب یک جریان الکتریکی این پیام های عصبی را بطور مصنوعی ایجاد و از نتایج حسی و حرکتی آنها در جهت درمان انواع بیماریها بهره برد. امروزه بخش بزرگی از درمانهای توانبخشی توسط سیستم های الکتروتراپی انجام می شوند و در واقع بهره برداری از الکتروتراپی در حوزه پوست و زیبایی بر اساس تئوریهای علوم توانبخشی توجیه می گردد.
  ساختمان این سیستم ها در واقع شامل یک نوسان ساز الکترونیکی است که جریان های الکتریکی مختلفی را در شکل، شدت و دامنه‌های گوناگون تولید و در اختیار تراپیست قرار می دهد و مکانیسم عمل این سیستم دقیقا همانند سیستم‌های الکتروتراپی در توانبخشی است. با این تفاوت که جریانهای الکتریکی و برنامه‌های درمانی این ها صرفا برای ایجاد لاغری، درمان سلولیت و مشکلات پوست و زیبایی طراحی شده‌اند.
  دستگاههای الکتروتراپی معمولا شامل یک یونیت اصلی و الکترودهای مختلف هستند که در نواحی ران، باسن، کمر و سینه بسته مي‌شوند و با اعمال جریانهای الکتریکی و ایجاد اثرات فیزیولوژیک مورد بحث در درمان سلولیت، در نواحي ياد شده، نتایج قابل توجه و مؤثری را در درمان سلولیت و ایجاد تناسب اندام بجا می‌گذارند. در زیر به کاربردهای درمانی این سیستم ها اشاره شده است:

  • Cellulite , Lipolysis , fat reduction
  • Skin toning
  • Muscle stimulation
  • Iontophorosis
  • Lymph drainage
  • Reduction of circumference
  • Pain treatment
  c.اولتراسوندتراپي
  امواج مافوق صوت نیز مانند الکتروتراپی سالهاست که در درمانهای توانبخشی و نیز سیستمهای تشخیصی سونوگرافی استفاده می شوند و بهره برداری از آنها در پوست و زیبایی همانند الکتروتراپی، بر اساس همان تئوریهای علوم توانبخشی شروع گردیده است. با این تفاوت که برنامه‌های درمانی اینها صرفا برای درمانهای پوستی مانند سلولیت طراحی شده‌اند.
  این سیستم ها در واقع یک مولد امواج مافوق صوت بوسیله كريستالهاي پيزوالكتريك در محدوده فركانسي سه مگاهرتز هستند.
  مكانيسم عمل آنها بدین ترتیب است که وقتي امواج اولتراسوند به بافت برخورد ميكنند بسته به ميزان اختلاف مقاومت صوتي (Acoustic Impedance) بين بافتها،‌ بخشي ازآن جذب و بخشي منعكس مي گردد. جذب انرژي بوسيله نوسان مولكولي عناصر سلولي انجام مي گيرد و اصطكاك حاصل از نوسان بافت ها موجب توليد گرما در بافت مي شود. بدين ترتيب با اعمال اولتراسوند دو اثر عمده را در بافت ها مي توان مشاهده نمود:
  اثر حرارتي که در نتیجه اصطكاك حاصل از نوسان بافت ها (ميكروماساژ) ایجاد می شود و می تواند برای گرم كردن ساختمان هاي فيبري نظير كپسول مفصلي، ليگامان ها، تاندون ها، بافت اسكاروكلاژن مورد استفاده قرار گیرد.
  اثرات مكانيكي که در نتیجه اعمال پالسی امواج ایجاد می گردد. در وضعیت اعمال پالسی امواج، چون بافت فرصت كافي براي پخش گرما از طريق هدايت بافتي و گردش خون موضعي را خواهد داشت، لذا اثر حرارتي ظاهر نخواهد شد و حتي مي توان اولتراسوند را با شدتي بيشتر از حالت مداوم به بافت ها اعمال نمود و صرفا از مزاياي نوسان بافت ها در مقابل اولتراسوند (اثرات مکانیکی) شامل؛ حفره سازي یا كاويتاسيون، ميكروماساژ و فونوفورزيس بهره جست.
  كاويتاسيون یعنی تشكيل حباب هاي گاز بسيار كوچك ميكرونی در بافت ها. این اثر موجب نوعي جريان ظريف micriostreaming شده و با اعمال استرس روي غشاء سلول، نفوذپذيري و نيز نفوذ يون ها را تغيير مي دهد و می تواند در ‌افزايش ترشح سلولهاي mastcell، افزايش جذب كلسيم، توليد فاكتور رشد توسط ماكروفاژها و ... سود مند باشد.
  ميكروماساژ در نتیجه انقباض و انبساط بين امواج اولتراسوند ایجاد و می تواند در موارد كاهش ادم بافتي استفاده گردد
  فونوفورزيس (phonophoresis) یعنی استفاده از ارتعاشات امواج صوتي برای شتاب بخشيدن به فرآيند نفوذ دارو در پوست. اين اثر از اوايل دهه 1950 دراولتراسوندتراپي مورد استفاده قرار گرفته و امروزه از آن در جهت نفوذ دادن سريع انواع داروها از جمله ژلهاي آنتي سلوليت،‌ مسكن ها، ‌ضد التهاب ها و ضد چروك ها در پوست استفاده مي کنند.
  نكته: ‌با اعمال مداوم اولتراسوند،‌ هم از اثر حرارتي و هم از اثر مكانيكي آن استفاده مي گردد ولي با اعمال پالسی آن ‌صرفا از اثر مكانيكي آن استفاده مي شود. ضمناً استفاده از اثر فونوفورزيس در هر دو حالت امكانذير است لیکن در حالت پالسی انتقال ذرات موثرتر صورت می گیرد.
  کاربردهای اولتراسوند در درمانهای پوست و زيبايي و سلولیت شامل: كاهش چروك هاي خفيف و سطحي پوست ، افزایش نفوذ مواد و داروهای زيبايي به داخل پوست، بهبود جريان خون و درمان سلوليت افزايش جريان خون موضع ، كاهش و رفع ظاهر پوست پرتغالي و نفوذ مواد ضد سلوليت به داخل پوست است.
  d.لیپوساکشن
  ليپوساكشن يا ساكشن چربي، سيستمي مانند ساكشن ‌هاي مورد استفاده در بخش‌هاي مختلف پزشكي است كه مجهز به يك پمپ وكيوم(مكش) مي‌باشند. با اين تفاوت كه در ساكشن چربي، مكش حاصله، با اتصال به يك Canula (لوله استيل) ‌براي برداشتن چربي از زير پوست استفاده مي‌گردد. اصول كار تمامي دستگاههاي ليپوساكشن از شرح فوق تبعيت مي‌كنند اما روش اجراي اين عمل در توليدات كمپاني‌هاي مختلف، متفاوت بوده و مزايا و معايبي را نسبت به همديگر دارند.
  روش ليپوساكشن داراي خطرات و عوارض احتمالي چون برداشته شدن بيش از حد چربي، شل شدن پوست موضع و از همه مهمتر آمبولي (Embolisms) است ولی مطالعه نسلي دستگاهها و متد‌هاي ليپوساكشن پيشرفتي را در جهت كاهش و يا حذف خطرات فوق نشان مي‌دهد. بطوریکه در استفاده از تكنيك جدید TLA (Tumescent Local Anesthesia)، که با تزریق مقدار زیادی محلول در موضع انجام می شود، تاکنون مورد آمبولی گزارش نشده است.
  در این روش، كل سيستم ليپوساكشن شامل پمپ وكيوم(ساكشن)، پمپ انفوزيون، و كانولهاي مختلف بوده و روش اجرا بدين ترتيب است كه در مرحله اول مقدار زيادي محلول بافري به همراه داروهاي بيحسي و ضد انعقادي از طريق پمپ انفوزيون به موضع تزريق و سپس چربيها بوسيله كانول كه با اتصال ويبراتور در حال لرزش و نوسان است خرد شده و تخليه مي‌شوند در اين حالت بافت چربي با كمترين آسيب به بافت همبند خارج شده و در نتيجه اتصال پوست به بافت زير جلد بعد از عمل زيباتر و رضايت بخش‌تر خواهد بود.


  http://www.medicalnewstoday.com/articles/149465.php

  http://www.webmd.com/beauty/cellulite/cellulite-causes-and-treatments

  http://www.scientificamerican.com/article/is-cellulite-forever/

  http://metro.co.uk/2013/03/21/top-10-facts-about-cellulite-3553542/

  http://www.jillianmichaels.org/how-to-get-rid-of-cellulite-quickly-and-naturally/

  http://www.doctoroz.com/videos/secret-weapons-fight-cellulite

  http://wellnessmama.com/8608/9-natural-remedies-for-cellulite/

  http://www.webmd.com/beauty/cellulite/can-you-beat-cellulite

  http://www.wikihow.com/Reduce-Cellulite

  مطلب تخصصی در مورد سلولیت
  گروه آرامیس
  بخش علمی
  مهندس قدیمی
  09362549262
  www.aramisgroup.ir


  قیمت :
  موقعیت : همه استانها
  نشانی : تهران ،سعادت آباد.علامه جنوبی.خیابان 32 شرقی.پلاک 1.واحد1

  تاریخ درج آگهی : 1393/09/01
  تاریخ انقضاء : 1393/11/01  دسترسی سریع
   
  عبارات کلیدی
   
  آگهی های مرتبط
   

  هود شیمی درمانی

  1400/02/18
  هود شیمی درمانی Chemotherapy hood اسكلت : پروفيل فولادي استاندارد ( سنگین ) به صورت دو قسمتي ساخته شده و با ... ...
  به آزماسکوسامان ، تلفن : 02156717307-02156715589

  ،دستگاه لاغری باپالسهای الکتریکی

  1400/02/18
  چاره نهائی موزون سازی بدن و صورت با دستگاه ( Med Slim) با بکار گیری از پالسهای الکتریکی ، دستگاه مد ... ...
  نادر کشفی ، تلفن : 88825731-32

  دستگاه چربی سوز بدن الکترولیپولیز

  1400/02/18
  از بین بردن چربی های شکم،باسن و ران با دستگاه الکتروتراپی (اسلیم لاین) ... ...
  نادر کشفی ، تلفن : 88825731-32

  تجهیزات آزمایشگاهی به آزماسکو سامان

  1400/02/18
  شرکت به آزما سكو پيشرو در طراحی و ساخت انواع سکوهای آزمايشگاهی افتخار دارد با استفاده از سابقه طولانی کارشناسان ... ...
  به آزماسکوسامان ، تلفن : 02156717307-02156715589

  هود شیمیایی

  1400/02/18
  هود شيمي به ابعاد 240 * 80 * 150 سانتیمتر به صورت استاندارد ویا طبق سفارش مشتری طبق مشخصات ... ...
  به آزماسکوسامان ، تلفن : 02156717307-02156715589

  هود پاتوبیولوژی

  1400/02/18
  هود پاتوبیولوژی به ابعاد 220 * 75 * 100 سانتیمتر ... ...
  به آزماسکوسامان ، تلفن : 02156717307-02156715589

  فن و هواکش

  1400/02/18
  فن های موجود در شرکت به آزما سکو سامان 1- فن اکسیال 2- فن سانتریفوژ تک ورودی 3-فن سانتريفوژ دو ... ...
  به آزماسکوسامان ، تلفن : 02156717307-02156715589

  کمد کتابخانه

  1400/02/18
  با توجه به این که در آزمایشگاه های پژوهشی همواره منابع باید در دسترس باشند، لذا نیاز به کمدکتابخانه جهت ... ...
  به آزماسکوسامان ، تلفن : 02156717307-02156715589

  کمد کپسول

  1400/02/18
  کمد نگه داری کپسول به منظورهای متفاوت و طراحی های مختلف ساخته میشود . 1- بیشترین استفاده ... ...
  به آزماسکوسامان ، تلفن : 02156717307-02156715589

  کمد هرباریوم

  1400/02/18
  هرباریوم از دو کلمه لاتین ” هرب” به معنی گیاه ( علف ) و ” ... ...
  به آزماسکوسامان ، تلفن : 02156717307-02156715589

  آگهی های ویژه
   

  فروش دستگاه لیزر فایبر حکاکی فلزات و حک و برش طلا

  ف بامداد
  تلفن : 09109103925


  ساندویچ پانل کبیر پانل

  دفتر فروش
  تلفن : 02128424830 - 09128481449


  ایران تجهیز نماینده انحصاری در ایران- استون / اینوت / پرومکس

  ایران تجهیز
  تلفن : 02165612812


  رتبه 5 كليه پايه ها با كارت پيمانكاري آماده واگذاري 09128454486

  راهب
  تلفن : 021-26312303-5


  تيرچه پيش تنيده کرج bpico

  ابوالفضل جیحون
  تلفن : 09127508864


  تيرچه پيش تنيده تهران bpico

  ابوالفضل جیحون
  تلفن : 09127508864


  خرید اینترنتی لوازم التحریر با قیمت های استثنایی و ارسال سریع

  اسماعیل مختاری
  تلفن : 03134337376


  گرماتاب تامین کننده گرمایش کارخانجات،ویلا،رستوران

  محمد بهشتی
  تلفن : 09123021791


  فروش غنچه(سرگل) خشک گل رز

  صالح امیری
  تلفن : 09916057592


  دوره مربیگری مهدکودک

  مجتمع فنی هدف
  تلفن : 02634479657


  وکیل خوب

  وكيل پايه يك
  تلفن : 09123666928


  درب سردخانه ریلی

  دفتر فروش
  تلفن : 02128424830


  گریتینگ فلزی

  تولیدکننده گریتینگ
  تلفن : 08633554112


  ژئوتکستایل زهکشی، ایزولاسیون ، جداسازی، راه سازی، بسترسازی و بستر سازی

  ژئو عمران سازه - sharafi
  تلفن : 02177257187 - 09120207297


  گریتینگ

  تولیدکننده گریتینگ
  تلفن : 08633554112

  
  جستجو در آگهی ها ...
   
  عبارت مورد نظر :
  فروشگاه اینترنتی لباس لوکس
  کیف زنانه